Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dostihová stáj Valencio Františka Holčáka

11. 9. 2007

 

Historie:

1.února 1991 dalo JZD Velké Karlovice Františku Holčákovi do pronájmu jezdecký oddíl, který byl přejmenován na Dostihovou stáj Valencio. Při ohlédnutí šlo nejspíš o nejriskantnější rozhodnutí. Trénovat koně to není pečení a prodej rohlíků. To není běžná výroba. Stáj dostala jméno VALENCIO a provází nás motto „ Nějak to prostojíme!“

 Začátek kariéry Dostihové stáje Valencio je spojen s jmény koní UTAH, MAGNÁT, LIBENTINA, HALÍN, VERDUN, PARDUS, VÁNICE, VALENCIO, BARBAKAN, LAW SOZIRI.

 
Naše stáj má stále stejné motto jako na počátku: „Nějak to prostojíme“. Všechny nás v naší stáji spojuje láska ke koním.Trpělivost a víra, že ta práce má smysl. Kdo jen trochu poznal co nese práce s koňmi představuje, ten ví, že úspěch nepřijde sám od sebe. Někdy se to v neděli při dostizích může zdát.

 Dostihová stáj může se může se zdravým sebevědomím, i když v pokoře, ohlédnout za uplynulým obdobím. Díky všem, kteří naší stájí prošli v uplynulých letech jako zaměstnanci, majitelé koní a další pomocníci. Těm všem děkuji. Na úspěchy je možné a nutné navazovat. Nemusíme se při připomenutí úspěchů dostihových sezón vracet o roky zpátky.

Po úspěšném roku 2005, kdy zejména vítězství MASKULA ve 115. Velké Pardubické došlo k dalšímu historickému úspěchu centrály Valencio je dostihgová sezóna 2006 rovněž úpěšná. Každodenní práce se tročí kolem koní. Jde o systematickou "mravenčí" práci, která nikdy nekončí. Ti, kteří projevují svou radost jsou "čtyřnozí", kteří zase dělají roadost svým majitelům. Letos se zvlášť daří tříletému ročníku, De Roberto potvrzuje svou třídu, Lady Jagmin měla úžasnou zejména první polovinu dostihové sezóny. Výkonnost ukazuje SCYRIS, ale ani i nestárnoucí FOREST MAN se neztratil. Velké Karlovice jsou již dnes pevným bodem na mapě našeho dostihového světa. Položili jsme základ tradice. Pracujeme s touhou stále se zlepšovat. Dostihová sezóna 2006 sice nebyla zatím úspěšná pro MASKULA, ale co není, ještě může přijít.

 


ObrazekKdo má zájem přečíst si o nás více, nalezne postřehy z počátků a prvních úspěchů v knize Břetislava Olšera „Koně pro Františka Holčáka aneb (Ne)čas mezi taxisy.Zdroj: http://www.valencio-holcak.cz/

Obrazek


Valencio