Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už jste o tom slyšeli?

4. 8. 2007

Animal COP neboli Zvířecí policie Houston či Miami


 

Ráda bych Vás seznámila se "seriálem", který pravidelně běží na programu Animal Planet. Jedná se o neziskovou organizaci Animal COP, která funguje po celých Spojených státech amerických. Její členové nedostávají žádnou mzdu, jsou to dobrovolníci. Samotná organizace hospodaří jen z příspěvků, které jí poskytnou hodní lidé a možná také stát.
Posláním této organizace je zabránit týrání zvířat po celé Americe. Ať už se jedná o kočky, hady, psy, koně, pštrosy.. zkrátka veškerá zvířata.
Celé to funguje takto: Na upozornění spoluobčanů nebo veterinářů dobrovolníci ve speciálně vybavených služebních autech vyrážejí na místa, kde je jim hlášeno týrání zvířat. Dobrovolník se dostaví na místo, spojí se s majitelem zvířete a probere s ním situaci. Pokud je situace hodně vážná, může dobrovolník majiteli zvíře odebrat nebo jej majitel může organizaci darovat. Potom rozhodne soud, komu zvíře připadne. Dobrovolník ho na místě ošetří, zkontroluje a donese do vozu. Dopraví ho do organize,kde pracuje veterinář/ka , který (á) zvíře ošetří a zjistí jeho zdravotní stav. Poté je zvíře umístěno do kotce na zotavení. Dále se zvířetem pracuje "psycholog", který určí, zda je zvíře vhodné k adopci či nikoliv.. pokud je zvíře vhodné, jeho fotografii dají na internetové stránky (bohužel se mi ještě nepodařila zjistit adresa) a zde si mohou zájemci zvíře prohlédnout a přijít si pro něj do útulku. Je to velmi jednoduché :)
Pokud jste někdo viděli pár těchto případů (např. výběr toho nejhoršího), určitě jste nemohli uvěřit vlastním očím.. taky jsem si myslela, že v Americe žijí slušní a bohatí lidé, ale od teď už vím, že takoví nejsou všichni :(
Některé případy byly opravdu děsivé - podvyživení koně zabavení ze zablácené farmy, kůň nechán na pospas osudu (měsíc nedostal krmení, nebrousili mu zuby, přerostlá kopyta, červi), pes, který měl hlavu uvězněnou v železné konstrukci kola od auta, "sběratelky koček" přechovávající v nesnesitelné špíně kolem stovky koček, pejsek uvázaný ve 40° vedrech u stromu i se štěňaty (1 z 5 štěňat přežilo), ... a mnoho dalších a dalších hrůzostrašných případů...
Pozn.: i u  nás existují takoví lidé, ale druzí jsou slepí! kéž by něco takového bylo u nás ....

více na http://animal.discovery.com/fansites/mapd/about/asu.html

30.5.2009
Ahoj všichni

Jsem moc ráda,že se zde rozvinula taková velká diskuse na tohle téma, protože jeden člověk na to všechno nestačí. Děkuji Vám! Chtěla bych, aby o tomhle vědělo co nejvíce lidí, aby byla větší šance, že se konečně začne něco dít. Jeden člověk sám nic nezmůže.
Ale myslím si,že něco takového u nás není reálné. Když se obrátí nějaká dobročinná organizace na ministerstva, aby vydali nějaký zákon a aby se něco změnilo, tak sou za šašky! A když se obrátí na lidi, aby jim něco přispěli, tak sou za podvodníky! Bohužel, je to taková mentalita lidí. Když sou tady takoví, kteří toho zneužívají ve svůj prospěch, tak se nedivím,že málokomu věříme.
A naši politici? Ty zajímá tak akorát boj o koryta a blaho v peněžence! Jojo, obyčejný člověk nic nezmůže.
Ale nesmíme házet flintu do žita a doufat,že snad někdy budou naše žádosti vyslyšeny.

Ještě bych Vám, kdo se o takovou činnost zajímaví, doporučili knížky od Davida Granta, který píše příběhy ze zvířecí nemocnice. Je to taky nějaká dobročinná organizace, která se jmenuje Královská společnost na ochranu zvířat. Sám David Grant je zde zvěrolékařem. Tyto příběhy byly i prý zfilmovány,ale u nás se to myslím nevysílalo.
Setkáte se zde taky s týranými a zanedbanými zvířátky, neschopnými majiteli,ale také s majiteli, kteří vlastní zvířátko, i když si ho nemohou finančně dovolit, tak jim tato organizace vyměřuje poplatky s ohledem na jejich finanční situaci,což je velmi příznivé,ale dokážete si to představit tady? I ten nejbohatší člověk by se převlékl za úplného chudáka, aby nemusel platit!

V mé rubrice "Knihy o koních" najdete vyjmenové všechny knihy, které David Grant napsal. Pokud se Vám zalíbí David Grant, potom se Vám určitě zalíbí i James Herriot, kterého přímo zbožňuju :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stop utrpení

(Ladka, 17. 4. 2011 10:43)

Ahojte všichni jsem jedna s těch kteří tento pořad sledují a mám hroznou chut zde v tomto státě zavést to samé ale nevím jak na to může mi někdo poradit.Děkuji Ladka

SPCA

(Markus, 2. 6. 2010 20:57)

Americká Společnost pro prevenci krutosti na zvířatech (http://www.aspca.org/) už funguje víc jak sto let a její činnost nespočívá jen v "občíhnutí" nahlášených případů týrání zvířat, ale take se snaží upravovat legislativu jak federální, tak aj jednotlivých států USA. V Britském království funguje Královská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech (http://www.rspca.org.uk/home).
K příspěvkům: to, že jsou některá zvířata utrácena kvůli jejich nevhodnosti k adopci, prostě nejde všechny "převychovat", hlavně není tolik prostoru k jejich umístění, není lidí k jejich výcviku atd. a take to stojí spoustu peněz, prostě není možné zachránit všecky zvířata. Jsou utráceni kvůli nezodpovědnosti a lhostejnosti "chovatelů", kteří si pořídí spoustů zvířat a nemají jak finanční tak časové možnosti se o ně náležitě starat. Určitě by taková společnost měla být součástí právního pořádku každého státu.
A David Grant sa objevoval na BBC v seriálu Animal Hospital. Ale myslím sa to už pěkně dlouho nevysílá.

Animal Planet

(Julča, 30. 5. 2009 14:13)

Nej koukám na to a jen čekám až to někomu docvakne i tady a bude tady takova stanice hned bych tam sla pracovat...doufam ze uz to tady za 4 roky bude i kdyz tam jim prispivaly lide a tady tolik lidi asik neprispeje...nektere pribehy jsou opravdu otresne ale tresty jsou spravne za to tady se da naka mala pokuta a jestli vubec:p stat s tim nic nedela je jim to ukradene...

RE:

(tibetka - majitelka stránky, 29. 5. 2009 19:27)

ano, pomáhají i zvířátkům v nouzi.. je to tak, bohužel, většinu agresivních psů dávají utratit a nijak s nimi nepracují. ale nedávno sem viděla seriál o převýchově pitbulů a tam si je vzala na starost nějaká organizace, která je opravdu převychovala k lepšímu, ale lidé je potom stejně nechtěli, protože znali jejich minulost

mensi nazurek.. a podekovani

(fell, 28. 5. 2009 21:05)

Dekuju za mensi clanek.. pekne si to shrnula.. Chci psat do skoly sloh o tomto poradu.. ano pomahaj tyranym zviratum, ale take venuji pomoc ostatnim,kteri to potrebuji... ochotne jezdi take vyprostovat zvirata z ruznych prolemu..Nelibi se mi jen jedna vecicka.. kdyz na zkousce zjisti ze pes je agresivnejsi typ. daji ho usmrtit.. osobne myslim ,ze existuji lide kteri cvici tyto psy a pak z nich jsou skveli mazlicci...

známm to

(Marry Marryking, 6. 7. 2008 16:32)

jo znám to..ale neni to jenom o týrání zvířat třeba když vidím zraněné zvíře např. kočku tak těm taky pmáhaj